آموزش سیسکو

انواع حافظه های سوئیچ های سیسکو

انواع حافظه های سوئیچ های سیسکو

سوئیچ های سیسکو همانند ریزکامپیوترها دارای حافظه هستند، این حافظه در سوئیچ های سیسکو انواع مختلفی دارد که موضوع این مقاله در سایت آی تی تکنیکال است. با ما همراه باشید تا با انواع حافظه های سوئیچ های سیسکو آشنا شوید.

حافظه های سوئیچ چه کاربردی دارد؟

سوئیچ ها همانند کامپیوتر نیاز به حافظه دارند. می پرسید چرا؟ کاملا مشخص است، سوئیچ ها مرکز نگهداری دستورات و داده ها هستند. به همین دلیل هم حافظه از جمله مهمترین بخش های کاربردی در سوئیچ های سیسکو است. مهمترین کاربردهای حافظه در این دستگاه عبارتند از:

  • فضایی برای ذخیره سازی IOS
  • extention مثل CME
  • فایل های کانفیگ شده اینترفیس های وب
  • firmware های IP Phone ها و کانفیگ های مربوط
  • Routing Table – Arp Table
  • لود شدن IOS
حافظه سوئیچ چه کاربردی دارد؟

کاربرد حافظه های سوئیچ سیسکو

معرفی انواع حافظه های در سوئیچ سیسکو

حافظه های در سوئیچ سیسکو انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

حافظه RAM

به حافظه RAM حافظه Running Config هم گفته می شود. این حافظه در سوئیچ و روترهای سیسکو وجود دارد و دارای سرعت بالایی است. مهمترین کاربرد این حافظه ذخیره فایل Running – Configuration است . بنابراین همه Configuration تعریف شده برای دستگاه ، در فایلی به نام Running – Configuration که در داخل رم قرار دارد ذخیره می شود . محتویات این حافظه شامل سیستم در حال اجرا یا همان Cisco IOS می شود که در حال اجرا شدن است و System Table های IOS و بافرها می شود که در این حافظه ثبت و نگهداری می شود.

معمولا این نوع حافظه برای نگهداری Routing Table، کش های ARP ، بافرینگ Packet ها استفاده می شود. در این مورد بیشتر از shared RAM استفاده می شود .

مشاهده بیشتر
تفاوت مدل OSI با TCP/IP در چیست ؟

نکته مهمی که وجود دارد این است که امکان از بین رفتن حافظه RAM با restart شدن وجود دارد. همچنین اگر برق به صورت ناگهانی قطع شود هم ممکن است این حافظه پاک شود. بنابراین می توان از RAM برای نگهداری تنظیمات در زمان روشن شدن روتر به شکل یک حافظه موقت استفاده کرد. معمولا اطلاعات مربوط به نرم افزارهای در حال اجرا در روتر، دستورات سیستم عامل روتر، Running Configuration ،Arp Cache و Routing Table ها برای اجرای سریعتر در حافظه RAM قرار می گیرند.

""

همه انواع حافظه سوئیچ سیسکو از اهمیت و عملکرد فوق العاده حساسی برخوردار هستند و به یک اندازه برای دستگاه و عملکرد آن اهمیت دارند.

خرید سوئیچ و روتر سیسکو از آی تی تکنیکال

همانطور که در مقاله مطالعه فرمودید حافظه بخش بسیار مهم و حساسی از سوئیچ و روتر است. بنابراین تضمین کیفیت قطعات سوئیچ و روتر می تواند تنها ضامن حفاظت از اطلاعات و عملکرد مناسب دستگاه باشد. برای این که بتوانید محصولات سیسکو را با ضمانت نامه اصالت کالا و خدمات پس از فروش خریداری کنید، باید به نمایندگی های معتبر این برند مشهور مراجعه کنید. یکی از نمایندگان انحصاری برند سیسکو در ایران شرکت آی تی تکنیکال است که کلیه محصولات سیسکو را در فروشگاه اینترنتی آی تی تکنیکال با تضمین اصالت کالا و پشتیبانی مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد. برای خرید محصولات سیسکو از این نمایندگی می توانید با کارشناسان فروش در ارتباط بوده و اطلاعات و مشاوره لازم جهت انتخاب و خرید را از ایشان دریافت کنید.

مشاهده بیشتر
نمایندگی های فروش سوئیچ سیسکو در ایران

دیدگاهتان را بنویسید