چرا باید محصولات سیسکو بخریم

.

سیسکو چطور تاسیس شد ؟

سلام دوستان در اینجا قسط داریم بگوییم ،  شرکت سیسکو چطور تاسیس شده ؟ چرا باید محصولات سیسکو را بخریم ؟ شرکت های رقیب این مجموعه چه شرکت هایی هست؟

اسم «سیسکو» مخفف سن‌ فرانسیسکو است. زمانی که مؤسسان شرکت به سمت ساکرامنتو رانندگی می‌کردند تا شرکت را به ثبت برسانند. با تصویر پل گلدن گیت در نور آفتاب مواجه می‌شوند و اسم و نماد شرکت را بر این اساس انتخاب می‌کنند. نماد شرکت منعکس‌کننده اصلیت سن فرانسیسکویی آن و نشان‌دهنده پل گلدن گیت است.

سیسکو در مدت نه چندان طولانی به موفق ترین برند در حوزه تکنولوژی و شبکه تبدیل شده است.

امروزه محصولات سیسکو پرچمدار تجهیزات شبکه شده است و بی شک هر کسی که با شبکه سروکار داشته باشد.این محصول را در ادارات دولتی و غیر دولتی و خصوصی به وفور دیده وبا آن آشنایی دارد.شرکت سیسکو با تولید محصولات مختلف برای شبکه های کوچک و بزرگ جایی برای رقبا درکنار محصولات شرکت خود نگذاشته.

سیسکو سیستمز اولین بار در ماه دسامبر سال ۱۹۸۴ توسط لئونارد بوساک و سندی لرنر شروع به کار کرد. در سال ۱۹۸۳ لئونارد و سندی در دپارتمان کامپیوتر دانشگاه استنفورد مشغول به تحصیل بودند؛ هر دو علاقه‌ی زیادی به شبکه‌های محلی و برقراری ارتباط میان کامپیوترها و به اشتراک گذاشتن اطلاعات داشتند.

موسسان سیسکو Leonard Bosack and Sandy Lerner

Leonard Bosack and Sandy Lerner

لئونارد بوساک همسر سندی، دارای مدارک لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه پنسیلوانیا و فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه استنفورد است . سندی لرنر دارای مدارک فوق لیسانس اقتصادسنجی از دانشگاه کلرمونت،لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، و فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد است.

وی بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۱ به‌عنوان مدیر مرکز کامپیوتر در دانشکده اقتصاد و بازرگانی دانشگاه استنفورد مشغول به کار شد.  لئونارد قبل از پیوستن به دانشگاه استنفورد، به‌عنوان مهندس سخت‌افزار در شرکت معتبر سازنده قطعات کامپیوتر به نام DEC مشغول به کار شده بود.

 لئونارد در سال ۱۹۷۹ درگیر پروژه‌ای شد که باید تمام کامپیوترهای miniComputer  وMainframe  وماشین‌های پردازش لیسپ (LISP machines) و پردازش صوت را در دانشگاه استنفورد به هم وصل می‌کرد. او در این پروژه روی ساخت روتری کار می‌کرد. که باید قادر می‌بود شبکه دانشکده اقتصاد رابه  شبکه دانشکده علوم کامپیوتر وصل کند.
وی در همین زمان با سندی لرنر که به‌عنوان مدیر مرکز کامپیوتر در دانشکده اقتصاد کار می‌کرد آشنا شد و در سال ۱۹۸۰ با هم ازدواج کردند.

لئونارد و سندی سرمایه کافی نداشتند برای شرع کسب و کارشان .آنها اولین کاری که انجام دادند نرم افزار روتر استنفورد را دزدیدن و نرم افزار روتر خودشان را توسعه دادند. اولین فعالیت آن‌ها، ساخت یک کپی دقیق از روتر دانشگاه استنفورد که Blue Box نام داشت.

این روتر سال‌ها قبل توسط دو نفر از پژوهشگران این دانشگاه به نام‌های ویلیام ییگر و اندی بشتولسایم ساخته شده بود. اما Blue Box فقط قادر به مسیریابی در شبکه‌هایی بود که از پروتکل‌های یکسان و بستر سخت‌افزاری مشابه در شبکه تبعیت می‌کردند .

مشکلی که این زوج برای ارتباط شبکه دانشکده اقتصاد به  شبکه دانشکده علوم کامپیوتر این بود که بستر شبکه و کامپیوترهای هر دو دانشگاه با هم متفاوت بودند.

روتر دانشگاه استنفورد که Blue Box نام داشت

Blue Box

 

این زوج بدون حمایت مالی و با هزینه شخصی، سرانجام پس از چند سال کار پژوهشی در خانه خود به همراه یکی از دوستان به نام کرک لاگهید  موفق به ساخت روتر موردنظرشان در سال ۱۹۸۴ شدند. آنها توانستند
نرم افزار چند پروتکلی خود را تکمیل کنند و با تغیراتی بر روی سخت افزار Blue Box  توانستند سخت افراز را با نرم افزار خود همسو کرده و تفاوت های بستر شبکه را در لایه های ارتباطی پنهان کنند. در ماه جولای ۱۹۸۶بود که دانشگاه استنفورد لئونارد و همکار جدیدش کرک لاگهید را به دلیل سرقت و نقض قوانین کپی‌رایت مجبور به استعفا کرد.

آنها در سال ۱۹۸۷ موفق شدند اولین نرم‌افزار روتر خود را با نام Cisco IOS توسعه و مجوز مربوط به روتر و بردهای دو کامپیوتر را از دانشگاه استنفورد کسب کنند . اولین محصول آن‌ها روتر تعاملی بود که علاوه بر داشتن قابلیت چند پروتکلی، می‌توانست ارتباط بین سخت‌افزار، معماری و شبکه‌های مختلف را برقرار کند. به‌عنوان مثال این روتر توانست ارتباط بین کامپیوتر مکینتاش و آی‌بی‌ام و یونیکس را برقرار کند

سیسکو مصمم است فعالیت های اینترنتی را انجام دهد. محصولات سیسکو ، کارمندان و شرکای خود از فناوری و نوآوری خود در جامعه استفاده می کنند تا با امنیت ارتباط برقرار کرده و باعث افزایش استفاده از فناوری دیجیتال شود.

 

سیسکو سخت افزار شبکه ، تجهیزات ارتباط از راه دور و سایر محصولات و خدمات مرتبط با فناوری را تولید و خرده فروشی می کند. آنها با محصولات عظیمی مانند آنالیتیک ، نرم افزار اتوماسیون ، نرم افزار شبکه و زیرساخت ، سرور ، سوئیچ و بسیاری دیگر کار می کنند.

آنها حتی راه حل هایی را برای فن آوری های مختلف مانند ابر ، مرکز داده ، اینترنت اشیا ، تحرک و معماری شبکه ارائه می دهند.

 سیسکو یک رهبر فناوری بین المللی و یک شرکت نوآوری است و اولین شرکت در کل دنیا بود که توانست به چنین موفقیتی دست یابد و روتر چند پروتکلی را توسعه دهد.

 

برخی از رقبای سیسکو در حوزه شبکه :

 

1) Juniper

برند شرکت Juniper از رقبای سیسکو

شرکت Juniper


Juniper یک شرکت امنیت و عملکرد های تحت شبکه است که دفتر مرکزی آن در Sunnyvale ، کالیفرنیا است. Juniper یک شرکت مرتبط با فناوری است که  تمرکز کاری آنها تولید محصولات شبکه ای و توسعه داده آن است .

Juniperبا اصل تمرگز بر هدف خود توانسته به یک شرکت مبتکر در حوضه فناوری شبکه تبدیل شود.

هدف Juniper برای کارمندان خود ارائه بهترین راه کارها و خدمات در سهولت ارتباط هرچه سریعتر و با کیفیت شبکه ایی برای مشتریان خود هست . Juniper توانسته برای حدود 9.400 نفر اشتغال زایی کند.

Juniper با درک نیازهای مشتری کار می کندتا بتواتد سخت ترین مشکلات پیش روی مشتریان را برطرف سازد .از آنجایی که Juniper یک شرکت فناوری شبکه است و با آخرین فن آوری ها کار می کند ، در واقع به عنوان یکی از بهترین رقبا سیسکو در نظر گرفته می شود.

2) Alcatel – Lucent

برند شرکت Alcatel – Lucent از رقبای سیسکو

نمایشگاه Alcatel – Lucent

Alcatel-Lucent یک شرکت جهانی تجهیزات ارتباط از راه دور است که دفتر مرکزی آن در فرانسه است. Alcatel-Lucent با ارائه فناوری هایی که برای مشتریان خود دارد توانسته  همه چیز را به هم متصل می کند. اصول اصلی تجارت این شرکت ارائه راه حل های زیرساختی و ارتباطات است که به مشتریان  کمک کند تا در دنیای دیجیتال به هم متصل شوند.

Alcatel-Lucent به بیش از 830.000 مشتری در سراسر جهان در 130 کشور ارائه می دهد. این شرکت در حدود 29000 اختراع ثبت کرده . Alcatel-Lucent به دلیل تکنولوژی و خدمات به مشتریان ، رقیبان برتر سیسکو به حساب می آیند.

 

3) Microsoft

برند شرکت Microsoft از رقبای سیسکو

شرکت مایکروسافت


مایکروسافت یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که دفترمرکزی آن در واشنگتن است. مایروسافت یک شرکت نرم افزار محور است که در جهت توسعه و ساخت نرم افزار های رایانه و صدور مجوزهای رایانه ایی فعالیت دارد.

Microsoft Azure پیشرو در ارائه خدمات رایانش ابری به صورت بسیار کسترده می باشد. مایکروسافت تنها ابر ترکیبی پایدار است که در آن داده ها و برنامه می توانند به ابر متصل شوند .  Microsoft Azure با سازگاری ترکیبی در سیستم عامل های مختلف مانند توسعه برنامه ، مدیریت هویت ، امنیت و داده ها سروکار دارد.

با استفاده از ابزارهای مایکروسافت بیش از 100 سرویس می توان استفاده کرد. مایکروسافت به دلیل خدمات متنوع خود در زمینه ابر ، رقیب برتر سیسکو به حساب می آید.

 

4) HP

برند شرکت HP از رقبای سیسکو

HP company

شرکت Hewlett Packard (HP) یک شرکت اطلاعاتی است که دفتر مرکزی آن در پالو آلتو ، کالیفرنیا است. HP این شرکت نیز متمرکز بر تولید و عملیات تجاری شامل توسعه بسیاری از قطعات سخت افزاری و نرم افزاری ، ذخیره سازی داده ها ، سخت افزار شبکه و ارائه خدمات می باشد. همچنیم محصولات مختلف آنها دستگاه های محاسبات شخصی ، محصولات شبکه ای ، سرورها ، دستگاه های ذخیره سازی ، نرم افزارها و انواع مختلفی از چاپگرها و محصولات تصویربرداری است. HP محصولات خود را مستقیماً به مشتریان یا از طریق آنلاین می فروشد.

5) Dell

برند شرکت Dell از رقبای سیسکو

Dell company

دل یک شرکت چند ملیتی فناوری اطلاعات است که دفتر مرکزی آن در تگزاس ، ایالات متحده است. دل بسیاری از محصولات مرتبط با IT مانند رایانه های شخصی ، دستگاه های سرورها ، سوئیچ شبکه  ،ذخیره سازی داده ها ،، چاپگرها ، دوربین ها ، نرم افزارها و موارد دیگر را به فروش می رساند.

Dell به رقم مشتری مداری خود تمام تمرکز خود را به بالا بردن کیفیت IT و امنیت در محصولات خود  کرده. که بتواند با کیفیت بهتری به مشتریان خود خدمات بدهد . دل حدود 103.300 کارمند در سراسر جهان استخدام می کند.

 

6) Aruba

برند شرکت Aruba از رقبای سیسکو

Aruba company

Aruba یک شرکت وابسته به فناوری است که دفتر مرکزی آن در ایتالیا مستقر است. شرکت Aruba فعالیت خود را از سال 1994 آغاز کرد. شرکت آروبا بر روی چهار حوزه اصلی تمرکز دارد .شامل  ابر ، مراکز داده ، میزبانی و دامنه ها و خدمات الکترونیکی و مجوز. شرکت آروبا حدود 2 میلیون دامنه و تقریباً 7 میلیون حساب ایمیل را مدیریت می کند.

 

شرکت آروبا در حوزه سرور های عمومی و خصوصی توانسته حدود 100.000 سرور راه اندازی و در اختیار خود بگیرد و جایگاه خوبی در این حوزه داشته باشد. آروبا حدود 5 میلیون مشتری ، 12.4 میلیون کاربر ، 2.1 میلیون دامنه ثبت شده و بیش از 140 Gbps اتصال بین مراکز داده و اینترنت دارد. آروبا یکی دیگر از شرکت هایی هست که در حوزه فناوری رشد بسیار خوب و سریع را داشته .

7) Huawei

برند شرکت Huawei از رقبای سیسکو

Huawei company

هواوی یکی دیگر ازشرکت های ارائه دهنده راه حل فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) است. بهترین راه حل  فناوری اطلاعات و ارتباطات خود را در شبکه ها ، مخابرات ، دستگاه ها ، خدمات و فناوری ابری ارائه می دهد. راه حل های فناوری اطلاعات و ارتباطات هوآوی ، این شرکت توانسته با راه اندازی حدود 1500 شبکه در بیش از 170 کشور جایگاه خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری ICT به دست آورد.

با استفاده از راه حل های ICT ، توانسته جایگاه خوبی برای مشتریان در دنیای دیجیتال فراهم کند.این شرکت در حدود 180.000 کارمند در 36 دفتر خود دارد. از آنجا که هواوی یک شرکت فناوری محور است ، به عنوان یکی از رقیبان برتر سیسکو در نظر گرفته می شود.

8) Arista

برند شرکت Arista از رقبای سیسکو

Arista company

دفتر مرکزی Arista در کالیفرنیا ، ایالات متحده است. Arista توانسته  راه حل هایی را برای ذخیره سازی بزرگ در مرکز داده ها و سایر محیط های محاسباتی  ابری تولید و ارائه  کند. همچنین سوئیچ های چند لایه را طراحی  کند. این شرکت بیش از 15 میلیون پورت  در سراسر جهان برای شبکه های ابری تولید و تحویل داده است.

Arista توانسته شبکه های ابری با کیفیت و کارایی بالایی  با انرژی کمتری  را تولید کند. محصولات آنها EOS ، CloudVision ، سری Arista 7500 ، سری Arista 7320X ، سری Arista 7300X ، سری Arista 7280X ، Arista 7010 Switch و موارد دیگر می باشد.

 

9) VMWare

برند شرکت Vmware از رقبای سیسکو

VMWare company

VMWare یک شرکت نرم افزاری رایانه ای است که نرم افزار و خدمات رایانه ای و ابری ارائه می دهد. VMWare به مشتریان خود کمک می کند که بتواند از منابع کمتر سخت افزاری با مدیریت بیشتر استفاده کنند. VMWare با استفاده از فناوری cloud  مرکز داده را به مجازی سازی  تبدیل می کند.

VMWare محصولات زیادی مانند  VMWarevSphere, VMWare ESXi, VMWare Workstation, VMWare Fusion, VMWare cloud Foundation, VMWare Player و بسیاری موارد دیگر را توسعه می دهد.

 

10) Riverbed

برند شرکت Rivertbed از رقبای سیسکو

Riverbed company

Riverbed  یک شرکت فناوری در حوزه تولید سخت افزار و نرم افزار است .دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا ، ایالات متحده است. Riverbed می تواند یک محیط ابری تضمین شده ای برای مشتریان خود داشته باشد که بهترین شرایط را در نحوه ارتباط مشتریان با کاربران خود برقرار کند. محصولات آنها SD-WAN ، Wi-Fi ، بهینه سازی WAN ، کاربرد و نظارت بر عملکرد شبکه می باشد.

 

11) Netscout

برند شرکت Netscout از رقبای سیسکو

Netscout company

یک دیگر از شرکت برتر شبکه سازی ،  شرکت Netscout می باشد . دفتر مرکزی آن در وستفورد ، ماساچوست است. Netscout با سرعت و چابکی عالی خدمات مختلفی را به مشتری ارائه می دهد. این شرکت بهترین ارتباط را باتوجه به سخت افزار و نرم افزار برای مشتریان فراهم می سازد.Netscout با جدیت تمام اتصال شبکه مشتریان را تضمین می کند.از این رو مشاغل می توانند از هرگونه مزیت رقابتی که در راه خود اتفاق می افتد اطمینان حاصل کنند. محصولات آنها nGeniusONE ، IRIS / GEOPROBE ، TrueCall ، nGenius Business Analytics ، nGeniusPULSE و موارد دیگر است. Netscout یک رهبر صنعت است و به عنوان سریعترین شرکت فناوری عمومی شناخته می شود .

 

12) Polycom

برند شرکت Polycom از رقبای سیسکو

Polycom company

Polycom دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا ، ایالات متحده است. عملکرد تجاری اصلی آن شامل توسعه همکاری های ویدیویی ، صوتی و محتوایی است. آنها در حوزه فناوری ارتباطات کار می کند. راه حل های ویدیویی ، صوتی و محتوایی توسط Polycom برای افزایش بهره وری مشتری و گسترش آموزش در سراسر جهان ارائه شده است.محصولات آنها به صورت تلفن های کنفرانس صوتی ، تلفن های VoIP ، آداپتورهای VoIP و ارائه  راه حلهای در سطح سازمانی است. محصولات آنها در خدمات  زیرساخت های تصویری موبایل ، Immersive ، خدمات محتوا شامل به اشتراک گذاری ، ضبط ، پخش و مدیریت محتوا است.

 

13) Avaya

برند شرکت Avaya از رقبای سیسکو

Avaya company

Avaya به عنوان شرکت فناوری در نظر گرفته می شود . دفتر مرکزی آن در سانتا کلارا ، کالیفرنیا است .
ارتباطات یکپارچه محصولات آوایا در برنامه ها ، دستگاه ها و مرورگر قرار می گیرد تا توسط کاربران استفاده شود. راه حل های ابری که توسط آن شرکت تهیه شده اند. ارتباطات و امنیت بهتری ارائه می دهند.

همچنین دستگاه های هوشمندی را برای زیرساخت های مختلف فراهم می کند. Avaya حدود 220.000 مشتری در سراسر جهان خدمت می کند.

 

  نتیجه :

تصمیم گیرندگان فن آوری شبکه برای دستیابی به اهداف  تجاری خود با سرعتی بسیار سریع پیش می روند .
سیسکو از جدیدترین فناوری شبکه برای ارائه راه حلهای مختلف برای دستیابی به عملکرد بهتر استفاده می کند.

0
X